DBVOptima

Bankowóz daje prawo odliczyć VAT!!

23.04.2013

Jest to przełomowe orzeczenie, potwierdzające stanowisko DBV Optima, że każdy przedsiębiorca ma prawo do odliczenia podatku VAT od zakupu bankowozu typu C oraz paliwa do tego pojazdu.   W tym wyroku, WSA w Warszawie  stwierdził, że żaden przepis nie uzależnia możliwości odliczenia całego podatku VAT od sposobu wykorzystania pojazdu specjalnego. WSA w Warszawie wskazał, że bankowóz może być wykorzystywany do prowadzenia działalności doradztwa prawnego lub doradztwa podatkowego i z tego tytułu przysługuje podatnikowi pełne odliczenie podatku VAT (również od zakupu paliwa). Oznacza to także, że nie ma znaczenia rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej, konieczność jego posiadania, istotne jest by pojazd bankowóz typu C był wykorzystywany do działalności opodatkowanej.

Zachęcamy przedsiębiorców posiadających bankowozy, którzy są po kontroli lub w trakcie kontroli organów skarbowych, do kontaktu. Obecnie prowadzimy postępowania mające na celu odzyskanie należnego podatku VAT.

Nawet jeśli wykonaliście Państwo korektę i zrezygnowaliście z odzyskania podatku VAT cały czas macie Państwo prawo do odliczenia VATu. 

Zapraszamy!

żródło:http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/696197,kazdy_moze_odliczyc_podatek_od_bankowozu.html

« powrót